Cestovní pojištění

Michal S., Praha si dnes ve porovnal nabídky

Cestovní pojištění - zkušenosti klientů

Dovolená v zahraničí je pro naši rodinu skvělá každoroční relaxace, při které poznáme, jak žijí lidé jinde. Navíc strávíme společně jeden až dva týdny, což je pro nás důležité. Ovšem aby naše cesta do zahraničí neskončila nečekanými finančními výdaji, vždy uzavíráme cestovní pojištění do zahraničí. Bez něj bychom si vycestovat nikdy nedovolili.

Jarmila R.

Cestovní pojištění - výhody

  • srovnání velkého počtu nabídek cestovního pojištění
  • sjednání pojištění z pohodlí domova
  • rychlé uzavření smlouvy (i na poslední chvíli)
  • možnost okamžité úhrady pojištění na cesty
  • výhodné ceny

Nabídky si dnes srovnalo již 7 klientů, přidejte se k nim a využívejte výhody srovnání i vy!


Časté otázky

Když mám české zdravotní pojištění, tak budu v zemích, které jsou členy EU, ošetřen?

Občané EU mají nárok na základní ošetření ve státních zdravotnických zařízeních členských států Evropské unie. Ovšem tento nárok je omezený. Navíc je často nutné platit hotově a teprve následně nárokovat úhradu v tuzemsku. Mnoho zemí také vyžaduje poměrně vysokou spoluúčast. Proto se vždy vyplatí uzavřít nejlevnější cestovní pojištění.

Mám koupený zájezd. Je jeho součástí pojištění na cesty?

Tuto skutečnost je nutné si vždy ověřit, ale obvykle je potřeba uzavřít cestovní pojištění do zahraničí extra. Pokud využijete srovnání cestovního pojištění online, získáte nejvýhodnější cenu.

Co když mi cestovní kancelář nabídne cestovní připojištění?

To je poměrně běžná praxe, že si můžete přikoupit pojištění na cesty u cestovní kanceláře nebo cestovní agentury. Ovšem my vám doporučujeme uzavřít cestovní pojištění online, které je ve většině případů o dost výhodnější. Navíc si můžete vybrat konkrétní produkt z širokého počtu pojišťoven, jenž vám nejvíce vyhovuje. Cestovní kancelář nebo agentura obvykle nabízí pouze jednu variantu od konkrétní pojišťovny.

Je možné uzavřít cestovní pojištění do zahraničí za více osob?

Pokud vás jede do zahraničí více, může za celou skupinu uzavřít pojištění na cesty jeden člověk, tzv. pojistník. Do smlouvy uvede všechny osoby, na které se má nejlepší cestovní pojištění vztahovat.

Kdy nejpozději uzavřít pojištění na cesty?

Zcela logicky ještě předtím, než vycestujete. Také v tomto případě je optimální cestovní pojištění online, které je možné uzavřít na poslední chvíli.

Pokud máte další otázky, vyplňte nezávaznou žádost a pracovník call centra vás bude kontaktovat.

Srovnat nabídky

Více informací o produktu

Uzavření smlouvy na cestovní pojištění do zahraničí je pro každého člověka zodpovědný krok, který vás může ochránit před nemalými finančními výdaji. Nemoc, úraz nebo nehoda můžou na cestách potkat i sebevíc opatrného cestovatele. Přitom bez pojištění se za lékařské ošetření v cizině platí. Proto se relativně malé náklady na cestovní pojištění rozhodně vyplatí.

Pokud se chystáte do ciziny na delší dobu nebo cestujete častěji, můžete uzavřít tzv. roční cestovní pojištění. U něj je potřeba si dát pozor na podmínky smlouvy, která může omezovat maximální dobu jedné cesty v rámci roku na určitý počet dní (obvykle 30 a více). Dále může definovat minimální počet dní strávený v ČR po každém návratu z ciziny. U celoročního pojištění nemusíte pokaždé řešit uzavření smlouvy. Naopak tzv. cestovní pojištění na jednorázový výlet má jasně určený počet dní, na které se vztahuje.

Co obsahuje cestovní pojištění

Obsah cestovního pojištění je ovlivněný tarifem konkrétní pojistky a tím, co si všechno sjednáte. Mezi hlavní možnosti patří:

  • pojištění nákladů na léčení
  • cestovní úrazové pojištění
  • pojištění zavazadel
  • pojištění odpovědnosti na škodu
  • pojištění storno poplatků