Povinné ručení

Michal S., Praha si dnes ve porovnal nabídky

Povinné ručení - zkušenosti klientů

Povinné ručení musí uzavřít každý provozovatel vozidla ze zákona, takže jsem neměla na výběr. Naštěstí existuje poměrně široká nabídka, ze které jsem si mohla vybírat. Využila jsem k tomu srovnávač povinného ručení a získala tak nejlevnější povinné ručení vozidla. Navíc s asistenční službou a připojištěním čelního skla.

Markéta C.

Povinné ručení - výhody

  • náhrada finanční ztráty v důsledku úrazu a pracovní neschopnosti
  • nabídka flexi plnění v případě úrazu
  • porovnání úrazového pojištění za pomoci kalkulačky
  • uzavření pojistky online
  • možnost pojistit se i proti smrti

Nabídky si dnes srovnalo již 41 klientů, přidejte se k nim a využívejte výhody srovnání i vy!


Časté otázky

Opravdu musím uzavřít povinné ručení?

Jestliže máte vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci nebo je na ní ponecháno, tak ano. Ovšem existují výjimky, kdy není nutné povinné ručení uzavřít. Jedná se např. o záchrannou službu a další zákonem určené vozidla.

Musím mít povinné ručení i na moped nebo čtyřkolku?

Pokud má vozidlo registrační značku, technický průkaz nebo je provozováno na veřejných komunikacích, potom musí mít povinné ručení. To platí i pro moped, čtyřkolku, tahač apod.

Přijdu o bonusy, když změním pojišťovnu?

Rozhodně ne. Bonus za bezeškodní průběh povinného ručení je přenositelný, takže ho uplatníte u jakékoliv pojišťovny. S tím dokonce pracují i kalkulačky povinného ručení online.

Můžu sjednat povinné ručení k vozidlu, které nevlastním?

Ano, je to možné. Jestliže se rozhodnete sjednat povinné ručení např. k automobilu manželky, není v tom žádný problém. Budete figurovat jako pojistník, můžete pojistné platit a všechny dokumenty související s pojistkou budou chodit na vás.

Čím se prokazuje uzavřené povinné ručení?

Když je uzavřena smlouva na povinné ručení, vždy byste měli obdržet tzv. zelenou kartu. Ta slouží k prokázání pojištění, přičemž je nutné ji mít vždy u sebe, když s daným vozidlem vyjedete na silnici.

Pokud máte další otázky, vyplňte nezávaznou žádost a pracovník call centra vás bude kontaktovat.

Srovnat nabídky

Více informací o produktu

Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, jak se též povinné ručení nazývá, je povinnost určená zákonem. Přesto si každý může vybrat takovou pojistku, která mu nejvíce vyhovuje. K domu doporučujeme online srovnání povinného ručení, díky kterému získáte dokonalý přehled nejlevnějších nabídek.

Pří výběru povinného ručení je nutné myslet nejenom na splnění zákonné povinnosti, ale také na adekvátní krytí rizika způsobených škod na zdraví, životě, majetku nebo ušlém zisku. Ty se můžou vyšplhat do nečekaných výšin. Proto by se měl každý zamyslet nad výší pojistného krytí.