Životní pojištění

Michal S., Praha si dnes ve porovnal nabídky

Životní pojištění - zkušenosti klientů

Miluji svoji rodinu a proto si uvědomuji, že nikdo není nesmrtelný. Pokud bych zemřel nebo vážně onemocněl, vystavil bych svoje blízké velkým finančním problémům. Jsem hlavní živitel rodiny a splácíme hypotéku na dům. Proto jsem hledal produkt, který by toto riziko snížil. Našel jsem ho v životním pojištění. Již se nebojím toho, že by rodina zůstala bez prostředků.

Radoslav K.

Životní pojištění - výhody

  • finanční zabezpečení v případě vážné nemoci nebo smrti
  • možnost investování (např. v rámci investičního životního pojištění)
  • v rámci produktu lze i spořit
  • srovnání životního pojištění prostřednictvím kalkulačky
  • uzavření životního pojištění online

Nabídky si dnes srovnalo již 46 klientů, přidejte se k nim a využívejte výhody srovnání i vy!


Časté otázky

Kdy uzavřít životní pojištění?

Jak ukazuje porovnání životního pojištění, je výhodnější uzavřít pojistku co nejdříve. Pozdější věková hranice totiž může zvyšovat pojistnou částku. Navíc riskujete, že se u vás objeví nějaká závažná choroba, kvůli které vás pojišťovna odmítne pojistit.

Může mi na životní pojištění přispět zaměstnavatel?

Ano, jedná se o běžnou praxi. Tento zaměstnanecký benefit je přínosný pro obě strany. Nejvýhodnější výše příspěvku se vždy řídí aktuálním zákonem o dani z příjmů.

Co je rizikové životní pojištění?

Jedná se o základní druh pojištění, jehož jediným účelem je krytí konkrétního rizika. To znamená, že po ukončení smlouvy není vyplacena žádná částka, jako tomu je u dalších druhů životního pojištění. Ovšem můžou existovat i smluvní výjimky.

Co je investiční životní pojištění?

Investiční životní pojištění je poměrně často využívaný produkt. Vedle krytí rizik je jeho součástí i spoření prostřednictvím investování určité spořící složky. O způsobu investování rozhoduje buď pojišťovna nebo klient.

Co je kapitálové životní pojištění?

Vedle vysokého krytí (hlavně smrti) garantuje kapitálové životní pojištění výplatu určité částky a výnosů po dožití. Ze všech tří variant životního pojištění je tento pojistný produkt obvykle nejdražší, ale pro mnoho zájemců i nejzajímavější.

Pokud máte další otázky, vyplňte nezávaznou žádost a pracovník call centra vás bude kontaktovat.

Srovnat nabídky

Více informací o produktu

Životní pojištění

Životní pojištění nabízí důležité krytí rizik spojených se smrtí nebo vážným onemocněním. Současně se nabízí v několika variantách. Je na každém, zda se rozhodne platit rizikovou životní pojistku nebo bude chtít i vydělávat. Výdělky jsou realizovány pouze v případě dožití a jejich výši určuje druh pojištění. Může se jednat o kapitálové nebo investiční životní pojištění. Zajímavé je i flexi životní pojištění a jeho formuláře, které umožňuje pojistit více členů rodiny. U flexi pojištění ovšem záleží na nabídce konkrétní pojišťovny.

Každý by se měl informovat o aktuálních daňových zákonech, neboť od určitých částek placených na životní pojištění je možné ušetřit na daních. Zrovna tak může na životní pojištění výhodně přispívat zaměstnavatel.