Češi milují slevy a právě proto na mnohé z nás působí pojem Black Friday jako magnet, který v nás vyvolává chuť nakupovat, a to jak v kamenných obchodech, tak i online. Kdo by totiž nechtěl před Vánocemi nakoupit luxusní dárky pro celou rodinu a přitom ještě ušetřit nemalé peníze?

Každý z nás jistě někdy zahlédl v televizi nebo na internetu reklamy na Black Friday, jejichž prostřednictvím nás obchodníci lákají na své zlevněné zboží. Co ovšem pojem Black Friday neboli Černý pátek přesně znamená? Pokud se mezi vámi přeci jen najde člověk, který ještě o tomto velmi rozšířeném svátku neslyšel, je nejvyšší čas, abyste se s ním seznámili.

Co si představit pod pojmem Black Friday?

Black Friday představuje velkolepou událost, která každý rok zaplavuje řadu českých obchodů, ať už jde o supermarkety, obchody s elektronikou nebo s módou. Po vzoru USA, odkud se k nám tento nákupní svátek dostal, se jedná o den, během kterého můžete v celé řadě obchodů využít mimořádných slev. O Black Friday je velký zájem, proto se k němu rok od roku přidává stále více obchodů, které se snaží na své akční zboží přilákat co nejvíce zákazníků. Black Friday je též požadován za start předvánoční nákupní horečky, které se nevyhne nikdo z nás.

Kdy se na tento svátek můžeme těšit?

Černý pátek se slaví vždy první pátek po Dni díkuvzdání, který se v USA  rok co rok slaví pokaždé ve čtvrtý čtvrtek v listopadu. Nejedná se tedy o svátek, který má pevně stanovené datum, a proto se i datum Black Friday každý rok drobně liší – vždy se však koná na konci listopadu. Pro letošní rok připadá Black Friday na 29. listopadu, tak si toto datum nezapomeňte poznačit v kalendáři!

black friday sale

 

Jak dlouho slevy trvají?

Nejvýraznější slevy platí vždy od půlnoci do půlnoci, tedy celý páteční den. Mnohé obchody si však Black Friday prodlužují a jejich akce tedy trvají i celý týden před Černým pátkem nebo naopak pozvolna přechází až do Cyber Monday, což je další svátek plný zajímavých slev, proto nemusíte mít strach, že byste slevy propásli. Abyste měli jistotu, že o tento akční svátek nepřijdete, zapište si jeho letošní datum už teď do vašeho kalendáře nebo pravidelně sledujte akční letáky s Letákomatem, které vám Black Friday včas připomenou.

Co je to Cyber Monday?

Cyber Monday, kterému se česky říká Kybernetické pondělí, nastává první pondělí po díkuvzdání a tím pádem logicky i po Black Friday. Jedná se o výrazné snížení cen v internetových obchodech – v tento den nabízejí některé zboží za poloviční a v některých případech dokonce třetinovou cenu, což přiměje další zákazníky k jeho nákupu. Pro letošní rok připadá Cyber Monday na 2. prosince, tak s tím nezapomeňte počítat!

 

Black Friday se blíží. Znáte tento internetový svátek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Post navigation