Stále více Čechů využívá pro nákup vánočních dárků slevy, které nabízí Black Friday. Je to logické rozhodnutí, jelikož při tomto nákupním svátku řada obchodů nabízí své zboží s výraznou slevou, a to až 80 % z původní ceny zboží. Kdo tedy těchto slev pro svůj nákup využije, ušetří nemalé peníze. Každoročně Black Friday slevy nabízí víc a víc obchodů, aby ještě před koncem roku zvýšili své prodeje a vyprodali zásoby zboží, které není pro lidi moc atraktivní a s běžnou cenovkou se jednoduše neprodá.

Kolik peněz Češi loni při Černém pátku utratili?

Jelikož se do Black Friday zapojuje každoročně více obchodů, stoupá také nabídka a množství zlevněného zboží. Loňský rok byl pro obchodníky velmi úspěšný, jelikož útrata lidí dosáhla neuvěřitelné částky 4,2 miliardy korun. Nutno ovšem zmínit, že se nejednalo o nakupování pouze během jednoho dne, jelikož velké množství obchodů nabízelo zlevněné zboží celý týden a některé i déle. Nejvýraznější slevy ovšem byly přímo na Černý pátek.

black friday

Které obchody se do Černého pátku zapojily?

Do této slevové mánie se v loňském roce zapojilo více než 200 prodejců, z nichž 80 % tvořily e-shopy. Jejich obliba u lidí stále stoupá, takže si je pro své nákupy vybírají nejen při Černém pátku, ale i po celý rok. Velký úspěch měl například Datart Black Friday, kdy jeho e-shop navštívilo v tento pátek dvojnásob lidí oproti běžnému pátku. Lidé měli největší zájem o televize, mobilní telefony, automatické kávovary a sušičky. Obchody s elektronikou nejsou ovšem jediné, které slavily takový úspěch. Stejně dobré ohlasy na Černý pátek měla také IKEA, která se zaměřuje na prodej nábytku a doplňků do domácnosti.

Kde trval Black Friday nejdéle?

Velký zájem o zlevněnou elektroniku v eshopu Alza.cz vedl k tomu, že Alza Black Friday protáhla na 14 dní. V loňském roce během této akce zlevnila přibližně 2,5 tisíce unikátních produktů. Mluvčí obchodu Patricie Šedivá uvedla, že největší zájem byl o sluchátka AirPod a hrací konzoli PlayStation. Alza měla úspěch nejen v České republice, ale také na Slovensku a v Maďarsku, kde zájem o černopáteční slevy taktéž každoročně roste.

Kdo odstartoval loňský Black Friday?

Mezi prvními obchody, které lákaly své návštěvníky na akční zboží, byl Lidl e-shop, který nabízel DAB+ přijímač Silvercrest jen za 499 Kč nebo například USB Video Grabber za 299 Kč. Každý den nabídl nové akce, zatímco ty stávající pořád zůstávaly platné. Pozadu nebyl ani Mall.cz, který každých 6 hodin přišel s novým akčním zbožím s tím, že jeho slevy platily několik dní.

Jak chytře nakupovat?

Bezesporu největší nevýhodou, kterou s sebou Černý pátek přináší, jsou umělé vytvořené slevy. Obchodníci spoléhají na to, že jste si neověřili, kolik zboží běžně stojí, takže bohužel dochází k tomu, že ho před Black Friday zdraží a následně zlevní. U produktu je sice lákavá sleva, ale ve výsledku za zboží zaplatíte stále stejnou částku.

Aby pro vás byl tedy Black Friday 2019 výhodný a ušetřili jste díky němu peníze, prověřte si, kolik produkty, o které máte zájem, stojí ještě před začátkem této nákupní mánie. Máte na to poslední měsíc, jelikož letos tato nákupní horečka vypukne již 29. listopadu!

Jaký byl loňský Black Friday? Které výrobky se vyplatilo koupit?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Post navigation